Menu
Your Cart

Canlı Yayın Sistemi Kurulumu

Web tv nasıl kurulur, aşamaları nelerdir, nelere ihtiyaç duyulur?
Günümüzde internetin hızlanması ile Web TV lere olan ilgi git gide artmaktadır. Web tv nin kendi içinde modelleri vardır başlıca olarak ikiye ayrılır canlı yayın yapılacak ve yapılmayacak sadece banttan videoların oynatılacağı yapılar gibi ikiye ayrılır ve ihtiyaçları da buna göre değişkenlik gösterir.

Sadece kaydedilmiş videoların yayınlanacağı izleyicilere sunulacağı bir Web TV platformunda hosting firmasının katkısı çok büyüktür.

Sitenizde kullanıcıların rahatlıkla videoların izleyebilmesi, sunucunuzu barındıran sağlayıcının yeteneğine göre değişmektedir. Ülkemizde yapılan en büyük hata ben çok kaliteli bir videoyu siteme yükleyeyim ve insanlar bu kaliteli video ya erişim sağlayabilsin fakat gözden kaçırılan şudur maalesef bizde kullanıcıların internet kota sorunu söz konusu ve birçok yerde fiber altyapı olmadığı için sağlıklı internet alınamamaktadır.
Eğer izleyicilerin yayınladığınız videoyu maksimum seviyede izleyicinin rahatlıkla izleyebilmesi için sitenizde kullandığınız video playerın izlettiği video kalitesinin seçilebilir olmalıdır ve izleyici video takılmadan izleyeceği kaliteyi sitenizdeki video playerdan seçerek istediği kalitede yüklediğiniz videoyu izleyebilmelidir.
Web TV kurulumu konusunda sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.